Menu
İletişim
Piransoft Güvenli İnternet Çözümleri
Adres :
Cumhuriyet Mah. 1988. Sk. Papatya Residans 1 No: 70 Beylikdüzü İSTANBUL
Mobil :
+90 546 610 9057
E-mail:
info@piransoft.com

Masaüstü Uygulamaları

program yazılım,masaüstü uygulama, bilgisayar yazılımı

Masaüstü yazılım

Masaüstü yazılım (Desktop application) kavramı günümüzde her ne kadar cihazların her geçen gün daha da çok mobil hale gelmesi, küçülüp taşınabilir hale gelmesiyle değişime uğruyor olsa da genel olarak web uygulamaları ve mobil cihaz uygulamalarından farklı olarak tanımlanırlar.

Örneğin bir web sitesi de bir program olmasına rağmen bir sunucuya yüklenerek binlerce kişiye aynı anda hizmet vermesi sağlanabilirken masaüstü uygulamaları daha çok kişiye, bilgisayara ve platforma özel programlardır.

Direkt olarak bilgisayarınızla bağlantılı olan aynı networkdeki bütün cihazlara direkt erişim sağlayabilir, komut gönderebilir. Örneğin yazıcıya bir çıktı alması için komut gönderebilir veya aynı şekilde tarama işlemlerini yapabilir. Bunlar dışında daha birçok özelliği olan masaüstü uygulamaları yıllardır hemen hemen herkes en az bir defa kullanmıştır.

Fiziksel olarak ofisinizde veya kurumunuzdaki bir serverda olacağı için hacker ataklarına karşı da daha güvenlidir. Bilgisayarınızın performansına bağlı olarak mobil uygulamalardan veya web uygulamalarından çok daha hızlı işlemler yapabilirsiniz.